X
X

Araç Kiralanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AnasayfaYazılarUcuz Araç KiralamaAraç Kiralanırken Dikkat Edilmesi G...

Satın alma işlemi yapmadan istediğiniz zaman aralığında bir araç sahibi olmanızı sağlayacak araç kiralama; prosedürlerle uğraşmadan, zaman ve ekonomi açısından tasarruf yakalamanıza olanak verir. İnsanların sık sık tercih ettiği bir ulaşım yöntemi olan araç kiralama, farklı seçenekler sunması açısından da avantajlı. Gezginlerin şehir içi ve şehirler arası seyahatlerinde bilet derdinden kurtulmasını sağlayarak araç ihtiyaçlarını en pratik şekilde karşılayan günlük araç kiralama veya otomobil sahibi olmadan istediğiniz aracın keyfini çıkarmak için uzun dönem araç kiralama seçenekleri bulunuyor. Böylece, ihtiyacınıza göre istediğiniz kiralama çeşidini tercih edebiliyorsunuz.

Kolaylıklarıyla konforlu bir yolculuk geçirmenizi sağlayan araç kiralama her açıdan pratik bir çözüm. Sizi hiç uğraştırmadan, en iyi hizmeti sağlayan bir araç kiralama firmasıyla işlerinizi hemen yoluna koyabilirsiniz. Siz yine de araç kiralarken hangi kriterleri göz önünde bulunduracağınız hakkında fikir sahibi olun. Bilinçli bir araç kiralama işleminin verdiği huzurla yollar sizin olsun.

 

Güven!!!

İçimizin rahat olması için önce güven ihtiyacımızın karşılanması gerekiyor. Sorunsuz seyahatin ilk şartı bu. Bunun için araç kiralayacağımız şirkete güvenmek önemli. Birçok sosyal platforma yüzlerce yorum ve inceleme yazısı bulabilirsiniz ama bu yorumların tamamen objektif olmalarını beklemeyin. Oto kiralarken dikkat edilmesi gerekenler konusunda kişisel yorumlar önemli fakat siz yine de işin profesyonellerinin önerilerini dikkate alın. Araç kiralama firmaları arasında seçiminizi yaparken marka güvenilirliği ilk kıstasınız olsun.

 

Fiyat Performans Oranı Tutarlı mı?

Her araç kiralama firması farklı avantajlar sunar. Bazıları daha düşük ücretler talep eder ama burada dikkat etmeniz gereken şey ucuz etin yahnisinin nasıl olduğudur. Yani inanılmaz fiyatlara araç kiraladım diye sevinirken, aracın bu sevincinizi boşa çıkarması olası bir durum. Bu gibi bir durumu yaşamamak, biraz araştırma yapmanızı gerektirir. Mesela, araç kiralama firmasının size sunduğu avantajlara bir göz atın ve araç filosunu inceleyin. Daha sonra mutlaka fiyat karşılaştırması yapın.

 

Araç Kiralama Firmanızdan 24 Saat Boyunca Destek Bekleyin

Araç kiralamadan önce ya da sonra, firmanıza ulaşabilmek çok önemli. Yaşadığınız herhangi bir sorunda size her zaman çözüm üretecek, merak ettiklerinize hızlıca cevap verecek bir firma tercih sebebiniz olmalı. Firmanın; kaza, yolda kalma ve benzeri durumlarda  24 saat sizinle iletişim kurabileceğinden emin olmalısınız.

 

Filosu Size Hitap Ediyor mu?

İhtiyaçlarınıza, zevklerinize ve ayırdığınız bütçeye uygun seçenekler sunan bir araç filosu sunan kiralama firması seçmek diğer dikkat etmeniz gereken husus. Zengin araç filosuna sahip olan bir firma, bu iş için ne kadar yatırım yaptığını da kanıtlar. JERIKO DAILY'de tüm beklentileri karşılayacak birçok marka ve model  araç bulunuyor. İster ekonomik ister lüks, ister SUV ister sedan; ihtiyacınız olan tüm modelleri kolayca bulabilirsiniz.

 

Sigorta Talep Edin

Seçtiğiniz araç için maksimum güvence sağlayan sigorta hizmetlerinin var olup olmadığına dikkat edin. Sigorta ve benzeri hizmetler ek ürün olarak sizlere sunulur. Böylece yolculuklarınızda içiniz daha rahat ve güvende olacaksınız. Şunu belirtmemizde fayda var; sigortanın geçerli olması için kaza sırasında alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olunmaması yasal hız sınırlarını aşmaması ve aracın karayolları dışında kullanılmaması gerekiyor.

 

Ödeme Seçeneklerinde Kolaylık

Araç kiralarken size sunulan ödeme planlarının ne kadar avantajlı olduğunu araştırmayı unutmayın. Mesela JERIKO DAILY'de ,“erkeni öde” seçeneğiyle erken rezervasyon yaparsanız, avantajlı araç kiralama fiyatlarıyla kara geçebilirsiniz. .

 

Sözleşmeye Göz Atın

Araç kiralama kriterleri, firmadan firmaya göre değişir. Önce her zaman araç kiralama sözleşmesini okuyun. Arabanızı kiraladığınızda uygulanan şartların bilincinde olarak yolculuk keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

 


Top